Dlaczego warto zlecić czyszczenie posadzki betonowej wyspecjalizowanym firmom?

Dlaczego warto zlecić czyszczenie posadzki betonowej wyspecjalizowanym firmom?

Posadzki betonowe z czasem są bardziej podatne na zabrudzenia, rysy i ścieranie, niż wylewki podłogowe z żywicy. Dlatego też regularna konserwacja jest taka ważna, aby przywrócić i zachować pierwotne właściwości betonu, a w razie pojawiania się wad – pozbycia się ich. Nie zawsze jednak pielęgnacja posadzki betonowej jest taka łatwa, a mianowicie zależy od jej stanu i wykonania. W przypadku ciężkich plam, rys czy innego rodzaju defektów może wymagać połączenie specjalnych preparatów i narzędzi, których nie posiadają zwykli użytkownicy. Na szczęście firmy zajmujące się naprawami posadzek oferują szerokie usługi renowacji, polegające między innymi na oczyszczaniu mechanicznym i chemicznym posadzki, przy jednoczesnym zabezpieczeniu jej całej nawierzchni. Wobec tego w tym artykule skupimy się na korzyściach, wynikających z zatrudnienia wyspecjalizowanych pracowników do odnowienia wylewek betonowych.

Dlaczego nie powinno się bagatelizować zabrudzeń na posadzkach?

W zakładach pracy posadzki betonowe są szczególnie narażone na intensywny ruch i zanieczyszczenia, takie jak smary, oleje, kleje czy farby. Wiele z tych i innych zabrudzeń może przyczyniać się do tworzenia nierówności, a także wnikać w głębokie struktury betonu. W efekcie czego ich usunięcie jest niezwykle trudne, natomiast pozostawienie plam samym sobie prowadzi do tego, że beton traci cenne właściwości i stopniowo ulega degradacji.

Aby uniknąć poważniejszych uszkodzeń z powodu niewłaściwej pielęgnacji posadzki, powinno się regularnie czyścić i impregementować powierzchnię betonową. Dobrym rozwiązaniem jest zatrudnienie firmy zajmującej się ich naprawą, ponieważ oprócz gwarancji usunięcia ciężkich plam oferują dodatkowo szeregiem innych działań, związanych z regeneracją.

Zalety zatrudnienia firmy specjalizującej się w renowacji posadzki

Jak już wspomnieliśmy wyżej, firmy zajmujące się naprawą i renowacją posadzek oferują kompleksową usługę, na którą składa się wiele działań, przywracających pierwotny wygląd i właściwości materiału. Zwykle do ich zadań należy oczyszczanie chemiczne i mechaniczne, zamiatanie, odkurzanie, gruntowanie, uzupełnianie pęknięć i braków posadzki, szlifowanie, polerowanie a także zabezpieczenie nawierzchni środkiem pielęgnującym, który dodatkowo wzmacnia strukturę powierzchni. To tylko przykładowe zadania wpływające na stan posadzki betonowej, by odzyskać dawny blask i zapewnić bezpieczne warunki do eksploatacji. Co więcej podłoga po dobrze wykonanej usłudze zachowuje trwałość na długi czas, a nawet wykazuje mniejszą nasiąkliwość i podatność na zabrudzenia.

Profesjonalne usługi związane z naprawami posadzek są głównie wykorzystywane przez dużych przedsiębiorców, gdyż tworzone przez nich miejsca w halach produkcyjnych lub magazynowych muszą zapewniać bezpieczne i higieniczne warunki do pracy. Tymczasem profesjonalne zabiegi renowacji posadzki pozwalają zapobiegać pojawieniu się ewentualnych problemów, które mogłyby skutkować większymi stratami, takimi jak zamknięcie całych linii produkcyjnych. Pozwalają one zatem znacznie ułatwić funkcjonowanie zakładów przemysłowych i nie tylko. Mianocice firmy specjalizujące się w renowacji posadzek kierują usługi również do zwykłych użytkowników, posiadających prywatne obiekty wyposażone w posadzkę betonową – dom, garaż, schody, taras czy balkon.

Godną uwagi ofertę przygotowała dla Państwa firma Sean, która nie tylko przeprowadza renowację powierzchni betonowej, ale także żywicznej i mineralnej. Do jej usług zalicza się:

  • doraźną naprawę betonu w miejscach jego wytarcia,
  • układanie posadzki zastępczej opartej na 2-komponentowej, bezrozpuszczalnikowej żywicy reaktywnej,
  • uzupełnianie pęknięć i braków w posadzkach betonowych za pomocą żywicy na bazie epoksydu lub zaprawy cementowej,
  • mechaniczne usunięcie zniszczonej wierzchniej warstwy poprzez bezpyłowe szlifowanie,
  • impregnację betonu za pomocą specjalnego środka pielęgnującego – rekrystalizatora, który podnosi walory eksploatacyjne posadzki.