SZCZELINY POWSTAŁE W WYNIKU OBCIĄŻEŃ

Naprawa szczelin dylatacyjnych

Naprawa szczelin dylatacyjnych w posadzkach przemysłowych, powstałych w wyniku działania obciążeń mechanicznych, musi mieć charakter trwały i niezawodny.

Naprawa dylatacji w posadzce jest niezbędna, ponieważ dylatacje ulegają zniszczeniu przy wzmożonym natężeniu ruchu i pracy płyt betonowych. Co pewien okres czasu należy je wymieniać.

Dlaczego dylatacja jest taka ważna?

W posadzkach betonowych stosuje się tak zwane szczeliny dylatacyjne, które mają za zadanie kontrolować występujące naprężenia powierzchni. Pozwala to zapobiec pęknięciom i deformacją.

Zatem głównym zadaniem dylatacji jest przenoszenie obciążeń i przesunięć w taki sposób, aby w razie czego posadzka z betonu pękała tylko w wyznaczonych do tego miejscach.

Technologia stosowana przez naszą firmę opiera się na wykorzystaniu najwyższej jakości 2-komponentowych żywic do uzupełniania ubytków betonowych.

Powody, dla których szczeliny ulegają uszkodzeniom

Posadzki betonowe są z reguły stosowane w zakładach przemysłowych, halach i magazynach, z tej racji są one wystawione na wzmożony ruch pracowników i maszyn dystrybucyjnych, obciążenia, uszkodzenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne. Szczeliny dylatacyjne są również mocno narażone na wnikanie wilgoci czy żrących substancji chemicznych.

Rola naprawy dylatacji posadzki przemysłowej

Naprawa dylatacji to nie tylko naprawa szczelin, ale także wykruszeń krawędzi, pojedynczych lub całkowitych pęknięć. Uszkodzenia mogą doprowadzić do wyłamywania obszerniejszych części posadzki i zagrażają bezpieczeństwu pracowników.

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że takie defekty w zastraszającym tempie się powiększają, dlatego powinno się je naprawić w jak najkrótszym czasie. Po za tym naprawa we wczesnej fazie rozwoju uszkodzenia, wymagają znacznie mniej nakładów finansowych i czasu. Odkładanie naprawy dylatacji na później może skutkować koniecznością całkowitej wymiany posadzki betonowej.

Jak naprawić szczelinę dylatacyjną?

Naprawa dylatacji to tak naprawdę pełne odtworzenie szczeliny czy brzegów posadzki. W zależności od uszkodzenia posadzki jej naprawa polega na pełnym odtworzeniu krawędzi lub zalaniu materiałami naprawczymi i kolejnym nacięciu podłoża, a następnie wypełnieniu szczelin 2-komponentowymi żywicami. Po usunięciu deformacji zabezpieczamy powierzchnię przed jej ponownym zniszczeniem.

Do wypełniania szczelin między płytowych, w zależności od stopnia naprężeń rozciągających, stosujemy odpowiednio 2-komponentową masę na bazie żywicy epoksydowej lub 2-komponentową masę na bazie węglowodoru i poliuretanu.

Zalety naprawy dylatacji

Naprawa szczelin dylatacyjnych przedłuża żywotność powłoki, zapobiegając całkowitej wymianie posadzki. Na dodatek cały proces zapewnia trwałą i odporną na ścieranie powierzchnię, zabezpieczając powierzchnię przed wilgocią, zanieczyszczeniami, grzybami oraz pleśnią.

Podczas naprawy zamyka się szczelnie szczeliny, zachowując odpowiednią przepuszczalność dla pary wodnej. Dzięki profesjonalnej rekonstrukcji posadzki, przywrócisz pełne bezpieczeństwo w miejscu pracy i zabezpieczysz urządzenia przed przyszłymi uszkodzeniami.

PRZYKŁADY REALIZACJI

Naprawa szczelin dylatacyjnych

NAPRAWA DYLATACJI

Zdjęcia przed i po

DODATKOWE ATUTY

Dlaczego my?

icon04
Wyspecjalizowana kadra

Profesjonaliści, specjalistyczny sprzęt oraz nowoczesne technologie zapewniają najwyższą jakość usług

icon05
Certyfikaty i świadectwa

Nasza firma oraz kadra pracownicza posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie norm oraz wymogów bezpieczeństwa

icon06
Rozwój pracowników

Wierzymy, że ciągły rozwój i szkolenie kadry pracowniczej to najlepsza gwarancja wysokiej jakości usług

icon07
Doświadczenie

SEAN to ponad 20 lat doświadczenia na rynku wykonawstwa i naprawy posadzek

icon08
Doradztwo i wsparcie

Pozycję na rynku zdobyliśmy dzięki profesjonalnemu wsparciu. Doradzamy, które usługi są optymalne

icon09
Referencje

Nasze usługi zostały docenione przez wiele dużych firm - między innymi przez Makro Cash and Carry Polska

NAPRAWA POSADZEK

Posadzki - usługi

posadzki-mineralne

Posadzki mineralne

Wykonujemy kompleksowo posadzki mineralne ABS. Są to posadzki samopoziomujące, cienkowarstwowe, składające się z cementu, kruszyw, specjalnych domieszek oraz dodatków metali nieżelaznych. Posadzki mineralne
posadzki-zywiczne

Posadzki żywiczne

Dwuskładnikowa kompozycja epoksydową (mieszanka żywicy z dodatkami). Wykonujemy posadzki cienkowarstwowe na podłożach betonowych (obiekty przemysłowe, handlowe, parkingi, garaże, obiekty mieszkalne). Posadzki żywiczne
posadzki-betonowe

Posadzki betonowe

Malowanie posadzek betonowych przy użyciu dwuskładnikowej farby na bazie poliuretuanu - do zabezpieczania i dekoracji nawierzchni betonowych w halach, garażach, magazynach, laboratoriach oraz halach sportowych. Posadzki betonowe
naprawa-rys

Naprawa rys na posadzkach

W zależności od przyczyny powstawania rys, stosujemy takie metody, jak: zamknięcie rys przez sklejanie, łączenie rozdzielonych warstw lub uzupełnianie rys. Naprawa rys na posadzkach
szlifowanie-posadzek

Szlifowanie posadzek i innych powierzchni

Metoda szlifowania posadzek polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej, w wyniku użytkowania, wierzchniej warstwy betonu. Szlifowanie posadzek i innych powierzchni
WSPÓŁPRACA

Nasi partnerzy

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image