Co warto wiedzieć o renowacji posadzki betonowej?

Co warto wiedzieć o renowacji posadzki betonowej?

Każda dobrze wykonana posadzka betonowa po dłuższym czasie ciągłego eksploatowania ulega w końcu uszkodzeniu. Dzieje się tak dlatego, że wraz z upływem czasu posadzki tracą swoje pierwotne właściwości i łatwiej je uszkodzić pod wpływem przypadkowego upadku ciężkiego przedmiotu czy sprzętu. Dlatego też wiele firm wykonujących posadzki oferują specjalną usługę ich renowacji, z której coraz więcej osób decyduje się skorzystać.

Dlaczego warto zdecydować się na renowacje posadzek betonowych?

Wiele osób nie ma pojęcia, że po położeniu posadzki betonowej należy dbać o jej stan, poprzez stosowanie profesjonalnych impregnatów do betonu co pewien okres czasu. Zdarza się również, że właściciele ignorują pojawiające się drobne defekty na powierzchni, które rozszerzają się i prowadzą do poważnych uszkodzeń, uniemożliwiających jej użytkowanie. W takich sytuacjach sama renowacja posadzki już nie pomoże, lecz konieczna będzie kompleksowa naprawa podłogi, która może nawet oznaczać całkowitą wymianę całej posadzki betonowej. Niechybnie wiąże się to z większymi kosztami i dłuższym czasem realizacji.

Wczesna renowacja posadzek betonowych skutecznie zapobiega tym poważnym problemom, nie generując przy tym tak dużych kosztów. Efekt renowacji utrzymuje się przez dłuższy czas, więc nie ma potrzeby jej zbyt często powtarzać. Pamiętaj renowacja posadzki pomaga przede wszystkim przedłużyć żywotność, właściwości i wygląd Twojej podłogi w każdym pomieszczeniu.

Na czym polega renowacja posadzki betonowej?

Proces pielęgnacji betonu opiera się na kilku etapach, a mianowicie szlifowaniu powierzchni betonowej i nałożeniu na nią specjalistycznego impregnatu wiążącego składniki. Taki utwardzacz sprawia, że powierzchnia betonowa zyskuje nie tylko większą odporność mechaniczną, ale także nie pyli się i jest mniej nasiąkliwa. Natomiast szlifowanie ma za zadanie usunąć tą miękką i zużytą warstwę podłoża.

Należy dbać o każdą wylewkę betonową

Bez względu na to, czy samopoziomująca wylewka betonowa jest nowa czy stara można wykonać renowację posadzki danego obiektu. W obu przypadkach renowacja będzie tak samo skuteczna, gdyż to dzięki niej nawet stary beton stanie się niezwykle trwały, wytrzymały i estetyczny. Na skutek czego powierzchnia betonowa będzie mogła posłużyć użytkownikom jeszcze przez wiele kolejnych lat.

Wykonanie renowacji posadzki może ograniczyć tylko stan techniczny podłoża betonowego, w tym uszkodzenia o charakterze rozległym. W takiej sytuacji nie ma mowy o prostej konserwacji, lecz jej naprawie a nawet wymianie na nową.

Zaplanuj renowacje posadzki przemysłowej

Oczywiście w obiektach przemysłowych powinno się dobrze zaplanować renowację posadzki betonowej, ponieważ jej prace wiążą się z chwilowym wyłączeniem z użytku danego pomieszczenia np. magazynu. Pomimo tego, że taka renowacja nie zajmuje dużo czasu to warto przemyśleć, jak najbardziej zminimalizować zastój w pracy, by zmniejszyć straty. W tym celu najlepiej indywidualnie porozmawiać z firmą specjalizującą się w tych usługach.