Jakie cechy przemawiają za wykończeniem posadzki betonowej techniką polerowania?

Jakie cechy przemawiają za wykończeniem posadzki betonowej techniką polerowania?

Polerowana posadzka betonowa konkuruje na równi z jej drugim dość popularnym matowym wykończeniem, ze względu na styl industrialny. Jednak polerowany beton wywołuje jedyny w swoim rodzaju efekt gładkiej tafli lustra, przez co stanowi naprawdę niezwykłą dekorację każdego pomieszczenia. Z tego i wielu innych powodów coraz więcej osób chętniej wykorzystuje go w obiektach przemysłowych, handlowych, użyteczności publicznej a nawet prywatnych domach. Sprawdź zatem, jakie inne powody zachęcają ludzi do zastosowania tego typu wykończenia w swoich wnętrzach.

Nowoczesny wygląd przy zachowaniu bezpieczeństwa

Wylewka betonowa po wypolerowaniu wydaje się bardzo śliska, lecz wcale taka nie jest. Wykonuje się ją za pomocą kilkustopniowej obróbki mechanicznej przy użyciu profesjonalnych narzędzi diamentowych i utwardzającego polerowania, dzięki czemu jej gładka a zarazem połyskująca powierzchnia charakteryzuje się wysokim stopniem przyczepności. W rezultacie pozwala stworzyć bezpieczne i przyjazne dla wielu ludzi otoczenie, które zachwyca połyskiem zbliżonym do granitu lub marmuru.

Trwała i wytrzymała powierzchnia

Posadzki betonowe są poddawane dodatkowo specjalnym metodom impregnacji, aby beton uzyskał wysoką odporność mechaniczną i chemiczną. Tak też się dzieje w przypadku powierzchni polerowanej, a mianowicie zabezpieczana jest najsłabsza część betonu między kruszywem. Na skutek czego wypolerowana powierzchnia zyskuje dłuższą żywotność i co najważniejsze jest mniej podatna na ścieranie, ciecze oraz wnikanie do jego wnętrza zabrudzeń. Ponadto beton po polerowaniu osiąga twardszą i prostszą powłokę, niż zwykła posadzka betonowa.

Znacznie rozjaśnia wnętrze

Gładka połyskująca powłoka sprawia, że światło padające na powierzchnię pięknie odbija się od niej na całe pomieszczenie. W efekcie dane wnętrze automatycznie staje się jaśniejsze, przez co nie wymaga stosowania nadmiernego oświetlenia. Zjawisko to występuje zarówno w dzień, jak i nocy. Dlatego też można śmiało stwierdzić, że polerowana posadzka betonowa pomaga zmniejszyć koszty zużycia energii, nawet o kilkanaście procent.

Brak kurzu i pyłu

Posadzka betonowa wykończona w połysku przy użyciu zabiegu szlifowania i polerowania nie jest podatna na powstawanie pyłów kurzu. Wynika to z tego, że do jej wykonania używa się specjalne utwardzacze, które przenikają do głębokich warstw betonu, blokując tym samym sole odpowiedzialne za uwalnianie pyłu na powierzchni.

Łatwa konserwacja

Czyszczenie nie stanowi żadnego problemu dla użytkowników polerowanego betonu. Jego powłoka bowiem charakteryzuje się wysoką wodoszczelnością, niską nasiąkliwością i niesamowicie twardą warstwą, odporną na powstawanie odcisków ciężkich maszyn czy ruchu kołowego pojazdów na powierzchni posadzki.

Zachowuje swój blask na lata

Każda posadzka wraz z upływem czasu traci swoje pierwotne właściwości i wygląd. Problem ten dotyka również polerowanego betonu, ale w jego przypadku z łatwością można odzyskać dawny blask. Wystarczy tylko poddać posadzkę betonową ponownemu zabiegowi szlifowania i polerowania, po którym wierzchnia warstwa będzie wyglądać znowu jak nowa. Warto zaznaczyć, że zabieg ten wykonuje się przy użyciu mniejszego nakładu pracy i materiałów, więc jest dostępny w przystępnej cenie dla każdego.

Ekonomiczne rozwiązanie

Jeśli pragniesz położyć wysokiej jakości posadzkę po jak najniższej cenie, to faktycznie wylewka betonowa w wersji polerowanej należy do tego typu rozwiązań. W porównaniu do innych rodzajów podłóg np. posadzki żywicznej czy mineralnej jej koszt wykonania jest o wiele mniejszy. Natomiast jakością i walorami estetycznymi wcale od nich nie odstaje. Stąd też posadzkę betonową można bardzo często spotkać w dużych obiektach przemysłowych i handlowych.