Zalety posadzki betonowej

Zalety posadzki betonowej

Posadzka betonowa coraz częściej jest wykorzystywana przez projektantów wnętrz, ze względu na swój atut dekoracyjny o surowym charakterze. Dlatego też osoby, które myślą, że beton to jedynie podstawowy element konstrukcji budowlanych, nawet nie wiedzą, jak bardzo się mylą. W związku z tym przygotowaliśmy dla Państwa najważniejsze informacje na temat betonu, który poprzez odpowiednie dostosowanie świetnie sprawdza się w każdym pomieszczeniu.

Dlaczego warto stosować wylewkę betonową?

Prawidłowo wykonana posadzka betonowa wyróżnia się niezwykłą wytrzymałością oraz odpornością na zarysowanie i ścieranie. W dodatku jest niepodatna na silne uderzenia czy inne uszkodzenia mechaniczne. Dzięki czemu znacznie trudniej ją uszkodzić, niż zwykłe płytki ceramiczne, panele, a nawet drewniany parkiet.

Przemysłowa posadzka betonowa jest bezspoinowa, co oznacza, że tworzy jednolitą powierzchnię bez szczelin i fug. Co więcej, nie pochłania wilgoci, dlatego dużo osób wykorzystuje ją w łazience, kuchni czy piwnicy – po odpowiedniej impregnacji powłoki. W przypadku renowacji lub całkowitej wymiany posadzki nie stanowi ona żadnej przeszkody, gdyż nową powłokę można ułożyć na wierzchu starej powierzchni betonu.

Powłoka betonowa posiada szeroki wachlarz wzorów, kolorów i faktur, dzięki czemu można dowolnie dobrać wygląd posadzki betonowej do odpowiedniego wnętrza. A ze względu na jej wyjątkowe właściwości powiększające przestrzeń, nadaje się nawet do małych pomieszczeń.

Powłoka betonowa jako sposób na nowoczesne wykończenie

Za pomocą posadzki betonowej można wykończyć wnętrze pomieszczenia na różne sposoby, a mianowicie mamy na myśli powłokę w wersji matowej, satynowej lub o wysokim połysku. Jeśli wybierzemy zacierany beton możemy osiągnąć intrygujący efekt głębi. Z kolei, gdy znudzi nam się matowe rozwiązanie, można w każdej chwili nadać posadzce betonowej odpowiedni połysk, za pomocą specjalnych środków pielęgnujących. Warto zaznaczyć, że polerowany beton jest bardzo łatwy w czyszczeniu.

Czy posadzka betonowa posiada jakieś wady?

Zatem już wiemy, że posadzki betonowe posiadają wiele istotnych zalet decydujących o ich atrakcyjności i przydatności. Nie zmienia to jednak faktu, że mają one też swoje słabsze strony, o których warto wspomnieć. Do jednej z nich należy koszt, ponieważ jej wykonanie powinno się powierzyć doświadczonej firmie, specjalizującej się w tego typu działaniach. Niestety wiążę się to z pewnymi kosztami, ale dzięki temu będziemy mieli pewność, że posadzka betonowa została wykonana prawidłowo. Wypada także zwrócić uwagę na czas realizacji posadzki, gdyż trwa co najmniej kilka dni. Dopiero po określonym czasie można przystąpić do właściwego eksploatowania podłogi. Poza tym, wylewki z betonu są z reguły chłodne, dlatego powinny występować wspólnie z ogrzewaniem podłogowym z uwagi na fakt, iż bardzo dobrze przewodzą ciepło.