MECHANICZNE SZLIFOWANIE

Szlifowanie posadzek i innych powierzchni

Zabieg szlifowania wykonujemy na używanych i nieużywanych powierzchniach, które wymagają określonego wykończenia, naprawy lub renowacji. Specjalizujemy się w szlifowaniu posadzek betonowych, mineralnych i żywicznych. Warto wspomnieć, że szlifowanie nie przeprowadza się tylko na posadzkach, ale także na schodach.

Stare posadzki są nieestetyczne, posiadają zabrudzenia a nawet nierówności. Nierówne i uszkodzone powierzchnie mogą wywołać niemałe zagrożenia w zakładach pracy, jeśli posadzka w żaden sposób nie została poddana renowacji. Odpowiednia konserwacja powierzchni pozwala znosić kolejne duże obciążenia i intensywny ruch.

Szlifowanie to przede wszystkim jeden z głównych elementów wykorzystywanych przy wykończeniu posadzki. Zabieg ten zaliczamy również do czynności związanych z naprawą i renowacją podłogi, ponieważ dzięki niemu można przywrócić powierzchni utracony blask, pozbyć się wieloletnich plam i zabrudzeń, a także wyeliminować wszelkie nierówności oraz głębokie rysy.

Należy zaznaczyć, że po szlifowaniu podłoga jest wytrzymalsza, co prowadzi do wolniejszego zużycia i niszczenia posadzki. Szlifowanie poza tym odpowiednio wypoziomuje posadzkę betonową.

Na czym polega metoda szlifowania posadzek?

Metoda szlifowania posadzek polega na mechanicznym usunięciu zniszczonej, w wyniku użytkowania, wierzchniej warstwy betonu. Szlifowanie ma za zadanie oczyścić powierzchnię z brudu, tłuszczy i innych zanieczyszczeń. W zależności od typu podłogi konieczne jest wykonanie od pięciu do siedmiu etapów szlifowania. Podczas każdego z etapów używa się innych materiałów trących.

W metodzie tej beton jest szlifowany na sucho z zastosowaniem specjalnych odciągów, co nie powoduje powstawania oparu pyłowego i nie wyłącza z użytku części sektorów, będących w trakcie regeneracji. Ingerencja w warstwę utwardzoną betonu, w przypadku podłogi na hali, jest minimalna.

W czasie obróbki szlifowania odsłaniane są mikropęknięcia w betonie. Zabezpieczający środek chemiczny, który możemy zastosować na prośbę zleceniodawcy, penetruje mikropęknięcia wypełniając je. Wnika w powierzchnię betonowe zabezpieczając i wzmacniając je w sposób trwały.

Środek chemiczny jako wzmocnienie powierzchniowe w znaczący sposób podwyższa wodoszczelność betonu, zwiększając jednocześnie wytrzymałość na ścieranie. Dobór rodzaju środka chemicznego uzależniony jest od typu podłogi i wymagań zleceniodawcy.

Po przeprowadzeniu wielu prób na środkach impregnujących beton wyselekcjonowaliśmy środki o najwyższej przydatności, które powierzchniowo wzmacniają strukturę betonu. Środki proponowane przez naszą firmę zostały sprawdzone w praktyce, w długotrwałym okresie eksploatacji. Zapewniają posadzkom betonowym znaczne podwyższenie ich walorów eksploatacyjnych.

Środki nie kolidują z zastosowanymi wcześniej utwardzaczami proszkowymi np. PANBEX, KORUND, itp. Czas skutecznego działania środka, dzięki wniknięciu w strukturę betonu, jest nieograniczony.

Rodzaje szlifowania powierzchni

Szlifowanie posadzek wykonuje się na dwa sposoby: na mokro lub sucho. W pierwszej metodzie wydajność pracy jest zdecydowanie większa, niż w przypadku frezowania powierzchni na sucho. Słabą stroną mokrego szlifowania jest to, że narzędzia diamentowe są zużywanie znacznie szybciej oraz sprzątanie po pracy trwa o wiele dłużej, ze względu na głębsze zarysowania.

Z kolei po szlifowaniu na sucho miejsce pracy jest czystsze, ponieważ wydajność tej metody jest mniejsza, a zarysowania są płytsze. W tym rodzaju frezowania należy używać miękkie spoiwa, by równomiernie usunąć powłokę. Podczas szlifowania na sucho wytwarza się więcej ciepła, co prowadzi do szybszego przegrzania maszyn, dlatego też nie nadaje się ona do skrajnie twardych materiałów.

Korzyści szlifowania:

  • estetyczny wygląd,
  • ograniczenie pylenia,
  • trwałe wzmocnienie powierzchni,
  • całkowicie gładka i równa powierzchnia,
  • usunięcie osadzonych kawałków kurzu z powłoki,
  • łatwa w utrzymywaniu czystości,
  • błyszczący efekt wykończeniowy tzw. efekt tafli lustra,
  • zwiększenie przyczepności posadzki,
  • tworzy warstwę ochronną,
  • zmniejsza nasiąkanie,
  • odporność na ścieranie i zarysowania,
  • przedłużenie żywotności posadzki.
PRZYKŁADY REALIZACJI

Szlifowanie posadzek

SZLIFOWANIE BETONU I POSADZEK

Zdjęcia przed i po

DODATKOWE ATUTY

Dlaczego my?

icon04
Wyspecjalizowana kadra

Profesjonaliści, specjalistyczny sprzęt oraz nowoczesne technologie zapewniają najwyższą jakość usług

icon05
Certyfikaty i świadectwa

Nasza firma oraz kadra pracownicza posiada certyfikaty potwierdzające spełnianie norm oraz wymogów bezpieczeństwa

icon06
Rozwój pracowników

Wierzymy, że ciągły rozwój i szkolenie kadry pracowniczej to najlepsza gwarancja wysokiej jakości usług

icon07
Doświadczenie

SEAN to ponad 20 lat doświadczenia na rynku wykonawstwa i naprawy posadzek

icon08
Doradztwo i wsparcie

Pozycję na rynku zdobyliśmy dzięki profesjonalnemu wsparciu. Doradzamy, które usługi są optymalne

icon09
Referencje

Nasze usługi zostały docenione przez wiele dużych firm - między innymi przez Makro Cash and Carry Polska

POSADZKI PRZEMYSŁOWE

Posadzki - usługi

posadzki-mineralne

Posadzki mineralne

Wykonujemy kompleksowo posadzki mineralne ABS. Są to posadzki samopoziomujące, cienkowarstwowe, składające się z cementu, kruszyw, specjalnych domieszek oraz dodatków metali nieżelaznych. Posadzki mineralne
posadzki-zywiczne

Posadzki żywiczne

Dwuskładnikowa kompozycja epoksydową (mieszanka żywicy z dodatkami). Wykonujemy posadzki cienkowarstwowe na podłożach betonowych (obiekty przemysłowe, handlowe, parkingi, garaże, obiekty mieszkalne). Posadzki żywiczne
posadzki-betonowe

Posadzki betonowe

Malowanie posadzek betonowych przy użyciu dwuskładnikowej farby na bazie poliuretuanu - do zabezpieczania i dekoracji nawierzchni betonowych w halach, garażach, magazynach, laboratoriach oraz halach sportowych. Posadzki betonowe
naprawa-szczeliny-dylatacyjne

Naprawa szczelin dylatacyjnych

Naprawa szczelin dylatacyjnych w posadzkach przemysłowych, powstałych w wyniku działania obciążeń mechanicznych, musi mieć charakter trwały i niezawodny. Naprawa szczelin dylatacyjnych
naprawa-rys

Naprawa rys na posadzkach

W zależności od przyczyny powstawania rys, stosujemy takie metody, jak: zamknięcie rys przez sklejanie, łączenie rozdzielonych warstw lub uzupełnianie rys. Naprawa rys na posadzkach
WSPÓŁPRACA

Nasi partnerzy

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image