Zalety polerowanego beton

Zalety polerowanego beton

Rodzaj błyszczącego wykończenia dla posadzek betonowych zyskał sobie dużą rzeszę fanów nie tylko z powodu jego wyglądu, ale także wysokiej jakości powierzchni. Jednolita, idealnie gładka powłoka polerowanego betonu wyróżnia się efektem lustra, który ładnie odbija światło i rozświetla całe wnętrze. Z tego właśnie powodu posadzka betonowa poddana polerowaniu zaliczana jest jednocześnie do grupy posadzek przemysłowych, jak i dekoracyjnych.

Dlaczego warto polerować beton?

Posadzka betonowa może być wykończona na różne sposoby, jednak do najpopularniejszych należy wykończenie matowe i błyszczące. Dzisiaj skupimy się wyłącznie na wykończeniu błyszczącym uzyskanym za pomocą techniki polerowania betonu, ponieważ jest ono niezwykle praktyczne a zarazem zachowuje walory wizualne.

Przed udzieleniem wyjaśnienia, dlaczego warto zdecydować się na polerowany beton powinniśmy przypomnieć o tym, że posadzki betonowe są podatne na uszkodzenia, ścieranie i płynne substancje. Stąd też przy długim i intensywnym eksploatowaniu powierzchni ulegają one degradacji, na co wskazują widoczne pęknięcia, rysy czy nierówności. Na szczęście proces ten można z łatwością odwrócić, stosując odpowiednią metodę konserwacji podłogi.

W przypadku posadzki betonowej mamy na myśli renowację powierzchni poprzez impregnację, szlifowanie i polerowanie betonu. Kompleksowa konserwacja sprawia, że beton odzyskuje swój dawny blask, wygląd, wydłuża się jego żywotność a także zyskuje większą wytrzymałość fizyczną i chemiczną. Wobec tego można powiedzieć, że posadzka betonowa polerowana posiada więcej przydatnych cech, wpływających bezpośrednio na komfort, bezpieczeństwo oraz utrzymanie podłoża w miejscach narażonych na duży ruch np. obiektach przemysłowych, komercyjnych, użyteczności publicznej i prywatnych domach.

Jakie cechy zyskuje posadzka betonowa po polerowaniu?

Każda wypolerowana posadzka betonowa staje się w pełni szczelną powłoką o wysokim stopniu trwałości i wytrzymałości. Nie straszna jej żadna substancja chemiczna, mająca na stałe wsiąknąć w beton. Oprócz tego nie pyli się, nie łuszczy i nie odspaja od podłoża.

Błyszcząca powierzchnia mimo, że wygląda na śliską posiada niezawodne właściwości antypoślizgowe, odpowiednią sprężystość a także przyczepność, która gwarantuje maksymalne bezpieczeństwo dla wszystkich użytkowników tego systemu posadzek.

Oczywiście dużą dużą zaletą polerowanego betonu jest możliwość łatwego czyszczenia i zastosowania różnych metod pielęgnacji posadzek. Stąd też każdy właściciel potrafi bez najmniejszego wysiłku utrzymać podłoże betonowe w zupełnej czystości. Natomiast wraz z upływem czasu i jego zmniejszających się zdolności może poddać wypolerowaną posadzkę kolejnym działaniom, mającym na celu przywrócić pierwotny stan podłogi.