W jakich obiektach stosowany jest beton polerowany?
Wylewki betonowe to klasyczny rodzaj posadzek, który ze względu na wytrzymałość wykorzystywany jest w wielu obiektach o różnym przeznaczeniu. Szczególną popularność zyskały posadzki o błyszczącym wykończeniu, gdyż posiadają niezwykłe walory estetyczne i dekoracyjne. To korzystne a zarazem niedrogie rozwiązanie uzyskuje się poprzez polerowanie betonu, dzięki czemu zyskuje on dodatkowe właściwości. Zabieg ten można zastosować również w przypadku starej posadzki betonowej, by odrestaurować zniszczoną powierzchnię. Obecnie już spora część klientów zdecydowała się właśnie na tą atrakcyjną powłokę z efektem lustra.
Charakterystyka posadzki betonowej o wysokim połysku
Jak już wspomnieliśmy, posadzka betonowa może całkowicie zmienić swój wygląd za pomocą profesjonalnych zabiegów szlifowania i polerowania posadzek. W tym celu firmy specjalizujące się w ich wykonywaniu, wykorzystują odpowiednie narzędzia diamentowe, które wydobywają pożądany stopień połysku z surowego materiału. Oprócz tego, wypolerowana powierzchnia zyskuje wiele cennych właściwości, zwiększających komfort użytkowania posadzki betonowej.
Polerowana posadzka betonowa w wyniku obróbki mechanicznej osiąga niesamowitą trwałość, gładkość, wysoki połysk skutkujący odbiciem światła, większą odporność zarówno na uszkodzenia mechaniczne, jak i na wnikanie cieczy, nie pyli a przede wszystkim posiada dłuższą żywotność, niż zacierany beton. Z tej racji skradła serca wielu osób, gdyż tak naprawdę stanowi jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań o wysokiej jakości powierzchni.
Gdzie można zastosować beton polerowany?
Przeznaczenie betonu polerowanego jako posadzki jest naprawdę ogromne. Wynika to między innymi z jego niskiego kosztu wykonania, estetycznego wyglądu i dobrych parametrów użytkowania. Mianowicie pozwala on cieszyć się funkcjonalną podłogą, którą chce się ponownie odwiedzić.
Dlatego też polerowana posadzka betonowa znalazła zastosowanie, w takich miejscach jak:
- centrum handlowe,
- zakład przemysłowy,
- magazyn,
- fabryka,
- szkoła,
- lotnisko,
- muzeum,
- dworzec kolejowy lub autobusowy,
- salon przeznaczony pod dowolną działalność gospodarczą,
- biuro,
- kościół, kapliczka lub sanktuarium,
- hotel,
- szpital lub przychodnia,
- mieszkanie (łazienka, kuchnia, salon i przedpokój),
- garaż,
- balkon,
- taras.