Posadzka poliuretanowa jako wykończenie podłogi do domu

Posadzka poliuretanowa jako wykończenie podłogi do domu

Panele i płytki podłogowe to nie jedyny rodzaj posadzek, stanowiący pokrycie górnego wykończenia (nawierzchni) w mieszkaniu. Oprócz nich dostępne są również bezspoinowe mieszanki, które tworzą niezwykle estetyczną i trwałą w użyciu powierzchnię. Na szczególną uwagę zasługuje posadzka z żywicy poliuretanowej, należącej do danej grupy systemu posadzek.

Charakterystyka posadzki poliuretanowej i jej cechy

Posadzka poliuretanowa to bezspoinowa mieszanka żywiczna z dodatkami, która ze względu na swoje właściwości i elegancki wygląd z szybkością stała się jedną z najpopularniejszych typów pokryć podłogowych. Przede wszystkim zawdzięcza to swojej wyjątkowej powłoce wyróżniającej się zarówno dużą sprężystością, jak i elastycznością. Cechy te pozwalają skutecznie odciążyć stawy oraz wyciszyć hałas kroków w domu.

Poza tym nie można zapomnieć o tym, że posadzka z żywicy poliuretanowej jest przystosowana do trudnych warunków eksploatacji, dzięki czemu intensywny ruch, uderzenia czy czynniki zewnętrzne nie wpływają negatywnie na jej stan. Tym samym nawet woda, wilgoć i promieniowanie UV nie uszkodzi posadzkę poliuretanową.

Powłoka poliuretanowa umożliwia łatwo utrzymać podłogę w mieszkaniu w czystości, ponieważ nie przyciąga pyłków kurzu i nie posiada problematycznych fug. W wyniku czego doskonale spisuje się w domach zamieszkałych przez rodziny z małymi dziećmi, alergików a także osoby, przywiązujące dużą wagę do porządku.

Do jakich pomieszczeń domowych nadaje się posadzka poliuretanowa?

Tak naprawdę, posadzkę z żywicy poliuretanowej można użyć w każdym pomieszczeniu domowych. Niestety koszt wykonania tego rodzaju posadzki jest droższy, niż samopoziomującej wylewki epoksydowej. Dlatego też powłoka poliuretanowa wykorzystywana jest zazwyczaj w pomieszczeniach o mniejszym metrażu, gdzie występuje duża liczba okien.

Warto podkreślić, że wysoka cena posadzki poliuretanowej to gwarancja jakości, elegancji i trwałości na lata. Skutkiem tego o wiele lepiej prezentuje się w domu, zapewniając pełny komfort użytkowania wszystkim użytkownikom. Z tej racji klienci coraz częściej decydują się zastosować posadzkę poliuretanową w następujących pomieszczeniach:

  • sypialni,
  • pokoju,
  • łazience,
  • kuchni,
  • przedpokoju,
  • garażu,
  • kotłowni.