Czym są posadzki żywiczne?

Czym są posadzki żywiczne?

Posadzki żywiczne były powszechnie wykorzystywane tylko do pomieszczeń gospodarczych, takich jak magazyny, garaże czy parkingi. W dzisiejszych czasach natomiast zyskują one coraz większą popularność w biurach, mieszkaniach i domach jednorodzinnych.

Co to jest posadzka żywiczna?

Posadzka z żywicy to wyjątkowy rodzaj podłoża, który możemy dostosować do każdego wnętrza, dzięki nieograniczonej palecie kolorów oraz odpowiednich technik zatapiania grafik, ozdób, napisów i innych dodatków. Posadzka żywiczna jest najczęściej dwuskładnikową kompozycją mieszanki chemicznej (żywicy z dodatkami), którą wylewa się na uprzednio przygotowane podłoże betonowe.

Na rynku istnieje wiele rodzajów posadzek żywicznych, które ze względu na skład materiału dzielą się na powłokę epoksydową, poliuretanową, epoksydowo-poliuretanową i akrylową. W zależności od wyboru rodzaju posadzki żywicznej może nadać ona matową, gładką, porowatą, twardą, elastyczną lub błyszczącą powierzchnię.

Za sprawą podłogi z żywicy można stworzyć naprawdę wyjątkowe i modne wnętrze, które będzie przykuwało uwagę wszystkich osób odwiedzających.

Szerokie zastosowanie posadzek żywicznych

Posadzki dekoracyjne z żywicy charakteryzują się tym, że są wytrzymałe i łatwe w utrzymywaniu czystości, dlatego mogą być wykorzystywane w pomieszczeniach publicznych, w których występuje duże natężenie ruchu. Doskonale sprawdzą się także w eleganckich gabinetach medycznych, salonach kosmetycznych i zakładach produkcyjnych.

Powłoka jest na tyle wytrzymała, że w budownictwie mieszkaniowym jest w stanie sprostać najcięższym wymaganiom, takim jak wysoka temperatura, wilgotność czy intensywny ruch. Oprócz niezwykłego wyglądu posadzka z żywicy cechuje się tym, że jest idealna dla alergików, ponieważ nie gromadzą się na niej roztocza, a także zapewnia sterylne warunki pracy.

Pamiętaj posadzkę żywiczną można położyć w każdym pomieszczeniu (mieszkaniu, domu, garażu, tarasie, biurze, studiu, magazynie, parkingu, ośrodku socjalnym i w wielu innych obiektach).

Najważniejsze właściwości posadzki żywicznej

Nowoczesna i jakże zaawansowana technologia podłogi żywicznej jest przez cały czas udoskonalana, by można ją wykorzystać w dowolnie wybranym przez nas pomieszczeniu mieszkalnym i użyteczności publicznej. Dzięki czemu podłoga z żywicy nabyła wyjątkowe cechy, które pozwalają być:

  • wytrzymałe,
  • odporne na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne,
  • odporne na obciążenia i intensywne użytkowanie,
  • odporne na kwas i środki chemiczne,
  • odporne na promienie UV,
  • antyelektrostatyczne,
  • antystatyczne,
  • tłumić odgłosy chodzenia,
  • nie odbarwiać się,
  • nie wchłaniać brudu.