Wybierz podłogę z żywicy do biura

Wybierz podłogę z żywicy do biura

Biuro to miejsce, w którym pracuje wiele osób, dlatego też podłogi są narażone na ciągły ruch i zabrudzenia. Wobec tego, właściciele firm muszą się liczyć z tym, aby pomieszczenie do pracy było zawsze komfortowe, czyste, bezpieczne, a także posiadało wygląd pozytywnie wpływający na nastrój pracowników. W naszym artykule dowiesz się, dlaczego posadzka żywiczna należy do rodzaju podłóg, zapewniających odpowiednie warunki w miejscu pracy.

Posadzka z żywicy dba o atrakcyjny wygląd wnętrza

Sam wygląd posadzki odgrywa bardzo ważną rolę w pomieszczeniu, ponieważ jego estetyczny wystrój pozytywnie wpływa na samopoczucie, a tym samym produktywność wszystkich pracowników. Poza tym, pierwsze wrażenie jest szczególnie ważne dla potencjalnych klientów, którzy odwiedzają biuro. W tej sytuacji posadzki z żywicy doskonale nadają się do stworzenia nowoczesnej i niezwykle estetycznej aranżacji wnętrza. Wynika to z tego, że posiadają one bardzo szeroką paletę barw, wzorów i przede wszystkim umożliwiają wybrać sposób wykończenia podłogi. Dzięki temu, właściciele podczas projektowania biur mają pełną swobodę w dopasowaniu aranżacji do potrzeb stanowiska pracy.

Jak powłoka z żywicy zwiększa komfort pracy?

Pracownicy spędzają co najmniej 8 godzin w wyznaczonym miejscu pracy, dlatego też ich komfort jest równie ważny, co wygląd – o ile nawet nie ważniejszy. Aby mogli się oni w pełni skupić na swoich obowiązkach, posadzki żywiczne skutecznie zmniejszają hałas, poprzez wyciszenie odgłosu kroków. Co więcej, zapobiegają przypadkowemu poślizgnięciu się, gdyż tworzą one idealnie gładką powierzchnię o właściwościach antypoślizgowych. Z kolei dla osób, które muszą pracować w pozycji stojącej posadzka z żywicy gwarantuje wysoki stopień elastyczności, przez co nie obciąża tak stawów podczas chodzenia.

Sposób czyszczenia posadzek żywicznych

Jak wiadomo, dywany dość mocno zbierają kurz i inne okruszki z jedzenia, z tego powodu nie sprawdzają się one zbyt dobrze w pomieszczeniach biurowych. Taką powierzchnię należy codziennie sprzątać i co najważniejsze często prać lub po zużyciu wymienić na nowy dywan. Z tej racji posadzka żywiczna jest lepszym rozwiązaniem, ponieważ tworzy ona jednorodną bezspoinową powłokę bez szczelin i fug zbierających zanieczyszczenia. Ponadto jest antystatyczna a na jej płaskiej powierzchni nie osadza się kurz, tak jak w przypadku dywanów. W rezultacie posadzki z żywicy są niezwykle łatwe w utrzymywaniu czystości. W związku z tym można śmiało powiedzieć, że wybierając te rozwiązanie przedsiębiorcy znacznie zaoszczędzą na kosztach związanych z czyszczeniem i konserwacją podłogi.

Czy posadzka żywiczna wytrzyma intensywny ruch?

Oczywiście, że tak. Posadzka z żywicy jest niezwykle trwała i wytrzymała, dzięki czemu jest odporna na ścieranie, uderzenia, uszkodzenia mechaniczne czy nawet substancje chemiczne. Stąd właśnie bez obaw można zastosować wylewkę z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej w obiektach użyteczności publicznej, gdyż obie doskonale nadają się do miejsc mocno eksploatowanych. Na dodatek wybierając firmę specjalizującą się wykonywaniu tego rodzaju posadzek, otrzymasz gwarancję dobrze wykonanej powierzchni, która posłuży Ci bezawaryjnie przez wiele lat.