Do czego służą koparko-ładowarki?

Do czego służą koparko-ładowarki?

Niezwykłą pomoc w pracach budowlanych oferuje koparko-ładowarka, czyli maszyna spełniająca dwie funkcje w jednym – koparki i ładowarki. To właśnie dzięki niej roboty ziemne przebiegają szybko, łatwo i przyjemnie. Dlatego też wiele wykonawców jest w posiadaniu tego typu maszyny, by między innymi poradzić sobie z załadunkiem i przewozem ciężkich materiałów na mniejsze lub większe odległości. Dowiedz się, do czego jeszcze może służyć koparko-ładowarka na budowie.

Zastosowanie koparko-ładowarki

Koparko-ładowarki to uniwersalne maszyny, które nadają się do przeprowadzania wielu prac ziemnych i budowlanych. Swoją efektywność zawdzięczają one temu, że wyposażone są w dwa stabilne wysięgniki oraz umożliwiają połączyć konstrukcję z innymi skomplikowanymi podzespołami do frezowania, odśnieżania, zamiatania i innych przydatnych czynności. W rezultacie koparko-ładowarka znajduje zastosowanie w przygotowaniu terenów budowy dróg i chodników, przy pracach porządkowych lub komunalnych, a także wykonywaniu wykopów melioracyjnych.

W koparko-ładowarce można użyć lemiesze, zamiatarki, łyżki, widły paletowe, workownice i młot wyburzeniowy. Wystarczy zatem wybrać odpowiedni osprzęt i przymocować go do układu roboczego maszyny, dzięki czemu będzie można przydzielić ją do konkretnego zadania.

Jakie zadania może wykonać koparko-ładowarka?

Jeśli chodzi o pracę na budowie to nie ma chyba działania, którego by nie mogła podjąć się koparko-ładowarka. Do jej podstawowych zadań można zaliczyć, takie czynności jak:

  • przesadzania drzew,
  • sztaplowanie,
  • frezowanie terenu,
  • odśnieżanie,
  • zamiatanie,
  • załadunek,
  • odwierty,
  • kopanie rowów.

Dlaczego warto wynająć koparko-ładowarkę?

Nie tylko duży koszt maszyny jest sporą przeszkodą dla firm, potrzebujących tymczasowo użyć ją do ukończenia zleconego projektu, ale też uprawnienia do obsługi. Zwykli pracownicy nie mogą użytkować koparko-ładowarki bez odpowiednich uprawnień państwowych, gdyż istnieje szereg niebezpieczeństw i mechanizmów, których nie będą umieli zastosować w trakcie pracy. Jednak te dwa problemy można rozwiązać za pomocą wynajmu koparko-ładowarki.

Oferta w postaci wypożyczenia sprzętu pozwala uniknąć niepotrzebnego zakupu maszyny i zatrudnienia specjalnego operatora. Firmy zajmujące się tego typu usługą posiadają nowoczesne modele koparko-ładowarek na własność oraz zapewniają odpowiednie podzespoły i profesjonalnych operatorów, którzy są uprawnieni do ich obsługi. Dokładniej mówiąc, wynajem koparko-ładowarki polega na dostarczeniu sprzętu w wyznaczone miejsce i jednocześnie przeprowadzeniu określonego etapu prac, przynoszących wysokiej jakości rezultaty przy zachowaniu pełnego bezpieczeństwa.

To idealne rozwiązanie dla mniejszych wykonawców, którzy tylko raz na jakiś czas potrzebują skorzystać z koparko-ładowarki na pewnych etapach realizacji projektów. Można ją wynająć na kilka tygodni, dni a nawet godzin. Wszystko zależy wyłącznie od indywidualnych potrzeb klienta.

Jeśli szukasz ofert związanych z wynajmem koparko-ładowarki, zapoznaj się z profesjonalną usługą firmy sean.com.pl, która oferuje swoje usługi na terenie całego województwa zachodniopomorskiego.