Jaką posadzkę wybrać do garażu?

Jaką posadzkę wybrać do garażu?

Wybór odpowiedniej posadzki do garażu to dzisiaj problem, dotykający nie tylko przedsiębiorców, ale również zwykłych właścicieli domów i mieszkań. Można zauważyć, że wylewki betonowe w garażach nie są już wykorzystywane tak chętnie, jak kiedyś. Stare rozwiązanie zostało wyparte w momencie pojawienia się innego bezspoinowego systemu posadzkowego o korzystniejszych właściwościach, a mianowicie posadzki epoksydowej. W tym artykule dowiesz się wszystkiego o jej mocnych stronach, dzięki którym można praktycznie wykończyć pomieszczenie garażowe.

Jakie właściwości powinna posiadać posadzka do garażu?

Garaż to pomieszczenie narażone na ruch pieszy, kołowy, czynniki zewnętrzne a przede wszystkim zabrudzenia spowodowane smarem, olejem czy innego tego typu substancjami chemicznymi. Dlatego też posadzka dobrana do garażu powinna cechować się wysoką trwałością, wytrzymałością i szczelnością, by wymienione czynniki nie prowadziły do uszkodzenia jej podłoża. Oczywiście liczą się także walory estetyczne, które znacznie podnoszą atrakcyjność wnętrza.

Powyższe wymagania dla pomieszczeń garażowych spełnia między innymi posadzka z żywicy epoksydowej. Sprawdź zatem, co takiego sprawia, że dobrze spisuje się jako podłoga w garażu.

Charakterystyka zastosowania posadzki epoksydowej w pomieszczeniu garażowym

Posadzka epoksydowa tworzy jednolitą, gładką powierzchnię bez fug o wysokim stopniu trwałości i wytrzymałości. Jej powłoka charakteryzuje się doskonałą przyczepnością, sprężystością a nawet antypoślizgowością. W rezultacie nie musimy więcej martwić się o uderzenia ciężkich przedmiotów czy przypadkowe poślizgnięcia podczas przemieszczania się. Co więcej, pomimo częstego ruchu maszyn kołowych powłoka epoksydowa nie ściera się i nie pyli, a zabrudzenia na powierzchni można z łatwością usunąć podczas zwykłego sprzątania. Warto także zaznaczyć, że ze względu na właściwości antystatyczne nie przyciąga kurzu, więc jest wprost idealna dla alergików.

Bezspoinowa posadzka z żywicy epoksydowej jest całkowicie niechłonna. Wobec tego ciecze i czynniki zewnętrze takie jak temperatura, woda, bądź wilgoć nie zagrażają jej żywotności. W przeciwieństwie do klasycznej posadzki betonowej w garażu wyróżnia się większą różnorodnością, jeśli chodzi o wygląd podłogi. Posadzka epoksydowa zapewnia bowiem szeroką gamę kolorów, wzorów i dodatków, tworzących niesamowite efekty dekoracyjne. Innymi słowy pozwala urządzić garaż, tak aby jego przestrzeń była piękna i komfortowa w użytkowaniu.