Dlaczego warto stosować żywicę na schodach?

Dlaczego warto stosować żywicę na schodach?

Posadzki żywiczne są niesamowicie popularne zarówno w obiektach przemysłowych, jak i pomieszczeniach mieszkalnych. Warto jednak przyjrzeć się innemu zastosowaniu żywicy, otóż chodzi nam o wykonanie wewnętrznych schodów. W przeciągu ostatnich lat wiele przedsiębiorców i osób prywatnych zdecydowało się właśnie na ten rodzaj wykończenia, ponieważ żywica na schodach przynosi wiele korzyści, którym przyjrzymy się bliżej w tym artykule.

Żywica na schodach zapewnia niepowtarzalny wygląd

Tak naprawdę schody stanowią bardzo ważny element pomieszczenia, który wpływa na aranżację całej przestrzeni. Ich wygląd odgrywa istotną rolę w tworzeniu spójnego wnętrza. Rzecz jasna betonowe schody nie wyglądają zbyt elegancko i estetycznie, z kolei drewniane zaczynają się nudzić. Dlatego stopnie z żywicy są coraz chętniej wykorzystywane między innymi ze względu na ich wiele możliwości wykończenia. Pozwalają one wybrać dowolny kolor z szerokiej palety barw, dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalny design schodów. Poza tym, tworzą idealnie płaską i jednolitą bryłę bez szczelin, która w zależności od preferencji właściciela może być matowa lub połyskująca. W ten sposób żywica przełamuje klasyczny wygląd schodów, dodając im niepowtarzalnego charakteru.

Czy tak wykończone schody są wytrzymałe?

Oczywiście, że tak. Nie trzeba obawiać się o obciążenia czy zarysowania, ponieważ są one wykonane z tego samego materiału co posadzki żywiczne. Zatem, cechuje je wysoka wytrzymałość i odporność na ścieranie. Na dodatek zwykle schody są zabezpieczone specjalnym impregnatem np. lakierem poliuretanowym, który zwiększa trwałość, zapobiega rysom i chroni posadzkę na schodach przed promieniami słonecznymi.

Jeśli chodzi o renowację schodów, to są one niezwykle proste w odnowieniu. Mianowicie wystarczy nałożyć nową warstwę żywicy, w wyniku czego taka renowacja zajmuje mało czasu.

Schody z żywicy są niezwykle czyste

Schody z żywicy utrzymują porządek i nie sprawiają problemu w czyszczeniu. W przeciwieństwie do tradycyjnych rozwiązań nie mają spoin lub fug, w których gromadzi się kurz, brud i inne zanieczyszczenia. Oprócz tego powłoka żywiczna posiada właściwości antyelektrostatyczne, przez co kurz nie osadza się na powierzchni schodów. W efekcie takie schody dobrze sprawdzają się w obiektach wymagających zachowania sterylności np. w szpitalach lub miejscach, w których na co dzień przebywają alergicy.

Jak wygląda sprawa użytkowania schodów z żywicy?

Przede wszystkim należy powiedzieć, że schody o takiej powierzchni są nie tylko estetyczne, ale także niezwykle przyjemne w chodzeniu. Żywica zapewnia elastyczną powierzchnię, która jest przyjazna dla stawów i niezawodnie wycisza odgłosy kroków. W konsekwencji komfort ich użytkowania jest naprawdę wysoki. Ponadto schody z żywicy posiadają właściwości antypoślizgowe, dzięki czemu gwarantują one bezpieczeństwo, zapobiegające poślizgnięciu się i upadku podczas schodzenia.