Czy posadzka żywiczna nadaje się do domu?

Czy posadzka żywiczna nadaje się do domu?

Podczas budowy domu zwracamy uwagę na to, aby był bezpieczny oraz stanowił wygodne miejsce odpoczynku dla ciała i ducha. W związku z tym, jedną z kluczowych kwestii związanych z wykończeniem obiektu mieszkalnego jest wybór posadzki. Podłoga musi spełniać warunki użytkowania całej jego powierzchni oraz jednocześnie zapewniać komfort i praktyczność. Jeśli nie masz pojęcia, na jakie rozwiązanie się zdecydować – poznaj posadzkę żywiczną, która pod wieloma względami wyprzedza standardowe rodzaje podłóg w domu.

Stare zastosowanie posadzek żywicznych

Wcześniej posadzki z żywicy można było spotkać wyłącznie w obiektach przemysłowych, parkingach, garażach czy na tarasach. Wynika to z tego, że firmy wykonujące posadzki żywiczne przygotowują wysokiej jakości materiały, które po utwardzeniu powodują, że powłoka staje się niezwykle twarda i wytrzymała. Dzięki temu mogą być one stosowane w miejscach, gdzie występuje duży ruch osób i maszyn. Jednak z biegiem czasu ich walory zostały docenione również w pomieszczeniach mieszkalnych i biurowcach.

Indywidualne podejście do pomieszczenia

Główną zaletą posadzki żywicznej jest niezaprzeczalnie jej wygląd, który umożliwia dowolnie dopasować ją do aranżacji całego pomieszczenia. To wszystko dzięki nieograniczonej palecie barw, wzorów i faktur. Poza tym, posadzka żywiczna daje możliwość zatopienia specjalnej grafiki lub napisu. Z tej przyczyny projektanci wnętrz wykorzystują ją, by zrealizować ekstrawaganckie aranżacje, poprzez uzyskanie fenomenalnego wyglądu tafli wody czy kamiennej płyty.

System żywicy do każdego rodzaju pomieszczeń

Warto zaznaczyć, że posadzki z żywicy są uniwersalne. Można je zastosować w każdym pomieszczeniu domowym. Nie grozi im ciepło, woda, wilgoć czy większy ruch. Dlatego bez względu na rodzaj pomieszczenia posadzkę można położyć w salonie, kuchni, łazience, sypialni, na schodach lub w garażu. Wystarczy tylko odpowiednio dobrać typ żywicy, ponieważ różnią się od one siebie właściwościami. Dla przykładu żywica epoksydowa jest bardziej odporna na chemię i uszkodzenia mechaniczne, a poliuretanowa na promienie słoneczne.

Wybierz niezwykłe trwałe posadzki do mieszkania

Nowoczesny system żywiczny gwarantuje, że posadzka będzie służyła i zachowa swój pierwotny wygląd przez lata. Wynika to z faktu, że jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, agresywne środki chemiczne czy ścieranie. Ponadto jest nieprzepuszczalna i łatwo ją naprawić lub odświeżyć, poprzez nałożenie kolejnej warstwy żywicy. Wobec tego można w każdej chwili zmienić kolor posadzki, aby nadać wnętrzu zupełnie inny charakter, gdy znudzi się użytkownikowi jego poprzedni wygląd.

Pozbądź się problemu sprzątania

Powłoka epoksydowa lub poliuretanowa wyróżnia się tym, że tworzy jednolitą powierzchnię bez problematycznych spoin. W dodatku ich powierzchnia posiada właściwości antystatyczne, polegające na tym, że nie przyciąga do siebie kurzu. Wobec tego doskonale sprawdza się w pokojach, w których przebywają alergicy. Zatem, jeśli cenisz sobie czystość i łatwość w sprzątaniu, warto wybrać posadzkę z żywicy epoksydowej lub poliuretanowej.

A czy Ty już wiesz, dlaczego warto położyć ten rodzaj posadzki w swoim domu?