Zalety posadzek mineralnych
- Czym dokładnie jest posadzka mineralna?
- Jakie zalety posiadają posadzki mineralne?
- Czy posadzki mineralne posiadają słabe strony?
Posadzki mineralne to nowoczesne i dekoracyjne rozwiązanie dla projektantów wnętrz. Głównie używane są posadzki mineralne z posypką korundowo-cementową lub kwarcowo-cementową. Sprawdź dlaczego technologia ta posiada przewagę nad tradycyjnym wykończeniem podłóg.
Czym dokładnie jest posadzka mineralna?
To bezspoinowa mieszanka powstająca na bazie cementu (posypka kwarcowo-cementowa lub korundowo-cementowa). Jej bezspoinowość polega na tym, że nie posiada zagłębień, fug czy innego rodzaju połączeń, w których najczęściej gromadzi się brud i kurz. Z tego względu posadzka mineralna jest niezwykle łatwa w utrzymywaniu czystości.
Jeśli chodzi o wykonanie to posadzki mineralne są stosunkowo łatwe i szybkie w układaniu, gdyż można je wylewać na istniejącej już podbudowie (nawet z ogrzewaniem podłogowym). Mimo tego cały zabieg powinien być wykonywany przez fachowca, na odpowiednio przygotowanym podłożu.
Jakie zalety posiadają posadzki mineralne?
Jedną z najmocniejszych stron posadzki mineralnej jest jej antyalergiczność. Dzięki tej właściwości osoby szczególnie wyczulone na kurz i roztocza mogą z niej bezpośrednio korzystać. Jak już wcześniej zauważono posadzkę mineralną można bardzo łatwo czyścić, a na skutek impregmentowania podłoga staje się jeszcze mniej chłonna, co prowadzi do większej odporności na brud.
Drugą rzeczą, o której należy wspomnieć jest to, że są one niezwykle wytrzymałe i odporne na ścieranie. Z tego względu są one wykorzystywane w obiektach przemysłowych szczególnie narażonych na duże obciążenia, takie jak hale, magazyny, centra logistyczne, parkingi podziemne czy garaże. Posadzki mineralne obecnie coraz częściej stosuje się nawet w mieszkaniach, biurach i pomieszczeniach użyteczności publicznej. Dlatego wyróżniają się one szerokim zastosowaniem w wykończeniu każdego rodzaju obiektu.
Trwałe posadzki mineralne o dużej przyczepności do podłoża mogą przybrać blisko dowolną barwę oraz wzór. Z tej racji z łatwością dopasujemy podłogę do wybranego wnętrza. Można także zdecydować, czy powierzchnia ma być matowa lub połyskująca. Podsumowując dekoracyjne posadzki pozwalają zadowolić gusta każdego Klienta.
Czy posadzki mineralne posiadają słabe strony?
W kwestii posadzek mineralnych z trudem mówić o jakichkolwiek wadach. Jednak, gdy podczas nakładania posadzki wystąpią błędy w sztuce budowlanej lub zostaną przekroczone zakładane obciążenia eksploatacyjne – mogą wystąpić wady w postaci odprysków, delaminacji, rys lub obniżonej ścieralność. W takim przypadku, należy podjąć jak najszybsze kroki w kierunku naprawy podłogi mineralnej.